VII Międzynarodowy Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego

26.04. - 3.05.2014 r.

Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego 2014

Wystartował VII Międzynarodowy Festiwal Szachowy - Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego. Zawody rozgrywane są w Ośrodku Fala 1 w Łazach. Zawodnicy rywalizują na dystansie 9 rund granych tempem po 90 minut na zawodnika + 30 sek. bonifikaty za kazdy. Gościmy zawodników z Gdańska, Gdyni, Szczecina, Bydgoszczy, Wrocławia, Sieradza, Gryfina,  Karlina, Grzybowa i oczywiście z Koszalina. Listę startową otwiera mistrz krajowy Lech Sopur legitymujący się międzynarodowym rankingiem 2415.

W turnieju uczestniczy trójka Naszych klubowiczów (Borys Lebiedowicz, Aleksandra Trembowiecka-Wysota, Patryk Wolaniecki), dla których jest to jeden ze sprawdzianów do zbliżających się w okresie letnim drużynowych rozgrywek Ekstraklasy Juniorów w szachach.

Poniżej transmisja on-line z rozgrywek:

Serwis turniejowy

Galeria zdjęć

Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego

 hetman1bit 

VII Międzynarodowy Turniej Szachowy

Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego

Łazy k/ Koszalina 26.04 – 03.05.2013 r.

Czytaj więcej...

VI Międzynarodowy Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego 2013

Zakończył się VI Mędzynarodowy Memoriał Profesera Andrzeja Guzińskiego. Obsada była międzynarodowa, na którą zebrało się 38 zawodników z Polski i Ukrainy.

Prym w zawodach wiódł arcymistrz z Ukrainy Vladimir P Malaniuk, który wygrał turniej z 100% wynikiem zdobywając 9pkt w 9 rozegranych partiach. Drugie miejsce wywalczył reprezentant BKS Chemik Bydgoszcz Julian Gralka, który zdobył 6,5pkt. Trzecie miejsce to duża i miła niespodzianka, gdyż wywalczył je zawodnik gospodarzy i to ten najmłodszy! Wojciech Januszkiewicz zdobył 5,5pkt i zyskał na rankingu ok 60 punktów co jest rekordem w tym turnieju, jak również w karierze tego zawodnika. Miejsce w czołówce zaznaczył junior z UKS Szach Gryfice Tobiasz Smal, który z 5pkt na koncie zajął 4 miejsce. Warte odnotowania jest, że obaj wymienieni juniorzy zdobyli niezwykle cenne normy centralne na wyższe kategorię tj. pierwsze normy na kandydata na mistrza. W tej grupie nagrodzono najlepszych juniorów. Wśród chłopców wygrał Wojciech Januszkiewicz, a wśród dziewcząt Joanna Maruszczak z KSz Gryd Szczecin.

W turnieju B zwyciężył zawodnik gospodarzy. Borys Lebiedowicz od początku do końca prowadził w turnieju i z przewagą jednego punktu zameldował się na mecie turnieju. Z wynikiem 7,5pkt z 9 partii wypełnił również drugą normę na I kategorię. Drugie miejsce zajął Szymon Wiśniewski z UKS MDK-1 Hetman Bydgoszcz gromadząc 6,5 pkt, który również wypełnił drugą normę na I kategorię. Trzecie miejsce zajął Mariusz Darowicki 6pkt z Gambitu Świecie. Tuż za podium jeden z młodszych zawodników 11-letni Jakub Kubiak z UKS Szach Gryfice 5,5pkt.

W tej grupie również nagrodzono najlepszych juniorów. Wśród chłopców wygrał Borys Lebiedowicz, a wśród dziewcząt Klara Czaplewska. Oboje to zawodnicy AKSz Hetman Politechnika Koszalińska

Nagrodzono także najstarszego zawodnika turnieju, którym okazał się 74-letni Kazimierz Łoś z Koszalina oraz najmłodszego uczestnika, którym był 9-letni Krzysztof Kabaciński GKSz Solny Grzybowo

Załączniki:
PlikRozmiarPobieranie
Pobierz plik (Profesor Andrzej Guziński1.doc)Profesor Andrzej Guziński3188 kB1187
Pobierz plik (nagrody prof.Guziński.doc)Komunikat - nagrody i wyróżnienia55 kB739
Pobierz plik (turniej  blitz Guziński.doc)Turniej błyskawiczny28 kB686
Pobierz plik (Guzinski 2013-Lazy.pgn)Partie110 kB663

Czytaj więcej...

Zajęcia szachowe

Memoriał Profesora Andrzeja Guzińskiego

1% podatku na koszalińskie szachy

Statystyki

Odwiedziny dzisiaj:9
Odwiedziny w tym miesiącu:1154
Odwiedziny w tym roku:10622
Odwiedziny ogółem:68654

Copyright © 2017 Akademicki Klub Szachowy HETMAN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka plików cookie