Koszalińska Liga Przedszkolaków - Finał 2013

21 kwietnia odbył się finał IV edycji Koszalińskiej Ligi Przedszkolaków w szachy. W finałowym turnieju wystartowało 49 zawodników, gdzie ponownie frekwencją dziewczynki wyprzedziły chłopców.

W turnieju chłopców wygrał Franciszek Małaczek (SP Katolicka Koszalin) 6pkt. Drugie miejsce tak jak w poprzednim turnieju zajął Jędrzej Świta (P Integracyjne Koszalin) również 6pkt. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Olszak (P15 Koszalin) 5,5pkt, 4-6. Adam Blechinger (P Calineczka Koszalin), Bartosz Oleśkiewicz (P16 Koszalin), Milan Kwiatkowski (P12 Koszalin) cała trójka po 5 pkt.

W turnieju dziewcząt wygrała zdecydowanie Nikola Grzesik (P14 Koszalin) 6pkt, 2. Aleksandra Załóg (P35 Koszalin) 5pkt, 3-4. Martyna Skuza (P Integracyjne Koszalin) i Maja Kos (P21 Koszalin) po 4,5pkt.

Załączniki:
PlikRozmiarPobieranie
Pobierz plik (KLP 2013.pdf)Klasyfikacja drużynowa - Finał11 kB675

23 marca 2013 rozegrano 3 turnieju Koszalińskiej Ligi Przedszkolaków w szachy na sezon 2013. W turnieju zanotowano rekordową frekwencję, gdyż w zawodach wystartowało 54 Przedszkolaków. Do historii przejdzie również udział, aż 28 dziewczynek, które stanowiły większość w turnieju co się bardzo rzadko zdarza w szachowej rywalizacji.

Pierwsze miejsca w turnieju wywalczyli zawodnicy z Przedszkola Integracyjnego w Koszalinie Kamil Świątek i Jędrzej Świta, którzy z wynikiem 6 pkt z 7 partii wyprzedzili całą konkurencję. Trzecie miejsce zajął zwycięzca drugiego turnieju Franciszek Małaczek 5,5 pkt SP Katolicka Koszalin, a czwarte miejsce wywalczył zwycięzca pierwszego turnieju Adam Blechinger 5pkt Przedszkole Calineczka Koszalin.

W rywalizacji dziewczynek wygrała Nikola Grzesik (P14 Koszalin) 5,5pkt, druga była Maja Jodłowska (P Calineczka Koszalin) 4 5pkt, 3. Gabriela Kozakiewicz (P Integracyjne Koszalin) 4,5 pkt 4. Martyna Skuza (P Integracyjne Koszalin) 4,5 pkt.

W klasyfikacji drużynowej nastąpiła zmiana lidera. Na pierwsze miejsce awansowało Przedszkole nr 15 w Koszalinie 41pkt, na drugie spadło Przedszkole Calineczka w Koszalinie 40,5pkt, a trzecie miejsce utrzymało Przedszkole Integracyjne w Koszalinie 39,5pkt. Między tymi trzema drużynami rozegra się walka o końcowy sukces i kolor medali, gdyż odskoczyli pozostałym rywalom na ok 7-8 pkt, co jest nie do odrobienia w ostatnim turnieju.

Koszalińska Liga Przedszkolaków (Turniej 2) - wyniki

23 lutego rozegrano drugi już turniej Koszalińskiej Ligi Przedszkolaków w szachy na sezon 2013. Frekwencja w zawodach dopisała, gdyż na starcie zameldowało się 45 adeptów królewskiej gry. Na dystansie 7 rund granych tempem po 10 minut na zawodnika bezkonkurencyjny okazał się Franciszek Małaczek z „zerówki”  SP Katolicka Koszalin, który wygrał wszystkie partie. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Załóg  z Przedszkola nr 35 w Koszalinie, która zdobyła 5pkt. W rywalizacji z chłopcami dało jej to 6 miejsce.

Wyniki chłopców:  1. Franciszek Małaczek (SP Katolicka) 7pkt, 2. Adam Blechinger (P Calineczka Koszalin) 6pkt , 3-5 Jędrzej Świta (P Integracyjne Koszalin), Kamil Świątek (P Integracyjne Koszalin), Mateusz Macioszek (P34 Koszalin) po 5pkt.

Wyniki dziewczynek:  1. Aleksandra Załóg (P35 Koszalin) 5pkt, 2. Nikola Grzesik (P14 Koszalin) 4,5pkt,  3-5. Lena Błahut (P34 Koszalin), Maja Jodłowska (P Calineczka Koszalin), Małgorzata Liskowska (P14 Koszalin) po 4pkt.

Wyniki szczegółowe:

Po 2 turniejach w klasyfikacji drużynowej nadal prowadzi  Przedszkole  Calineczka z Koszalina 29pkt, 2. P15 Koszalin 27pkt, 3. P Integracyjne Koszalin 23 pkt, 4. P12 Koszalin 20,5pkt, 5. P16 Koszalin 20pkt.

1 TURNIEJ    (24.02.2013)

19 stycznia 2013 w sali klubowej AKSz Hetman Politechnika Koszalińska zainaugurowała IV edycja Koszalińskiej Ligi Przedszkolaków w szachy. Do zawodów przystąpiło 31 zawodników z Koszalina i Słupska reprezentujących 14 Przedszkoli. W turnieju dominowały Przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Calineczka" w Koszalinie będący wychowankami klubowymi gospodarza turnieju, a to za sprawą zwycięstwa w kategorii chłopców i dziewczynek. Na duże uznanie zasługuje zwycięzca turnieju 5-letni Adam Blechinger (P Calineczka Koszalin), który z wynikiem 6 pkt z 7 partii wygrał rywalizację chłopców. Maja Jodłowska (P Calineczka Koszalin) z wynikiem punktowym 5,5 z 7 partii wygrała klasyfikację dla dziewczynek, a w całym turnieju rywalizując z chłopcami dało jej to 3 miejsce. Wspomnianą dwójkę Przedszkolaków przedzielił w klasyfikacji ogólnej Grzegorz Bednarz(P32 Słupsk), który z wynikiem 6 pkt z 7 partii zajał drugie miejsce ustępując miejsca tylko zwycięzcy za sprawą gorszej punktacji pomocniczej. Kolejne miejsca zajęli: 4. Jakub Olszak (P15 Koszalin), 5. Jędrzej Świta (P Integracyjne Koszalin), 6. Bartosz Oleśkiewicz (P16 Koszalin) cała trójka zdobyła po 5 pkt, 7. Kamil Świątek (P Integracyjne Koszalin) 4,5 pkt.