• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

II Turniej Szachowy Koszalińskiej Ligi Szkolnej 2014/2015 - wyniki

er

15 listopada odbył się już drugi turniej szachowy Koszalińskiej Ligi Szkolnej rozgrywany w sali klubowej AKSz Hetman Politechnika Koszalińska. W zawodach wystartowało 42 zawodników.

Turniej wygrał Marek Kwiatkowski z Gimnazjum nr 9 w Koszalinie wygrywając wszystkie 9 partii. Drugie miejsce wywalczył Filip Łuczak z SP 18 Koszalin uzyskując 7,5 pkt. Finałową trójkę uzupełnił Krzysztof Majewski z SP 7 Koszalin w wynikiem 7pkt. Najlepszą zawodniczką turnieju została Agnieszka Polakowska z SP18 Koszalin, która zdobywając 6pkt uplasowała się na 6 miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Wyróżnione zostały najlepsze osoby w kategoriach szachowych. Wśród IV kategorii szachowych najlepszy był Stanisław Plust  SP Katolicka Koszalin 6pkt (8 miejsce w klasyfikacji ogólnej). Natomiast najlepszą osobą z V kategorią szachową był Adam Kwiatkowski z SP 10 Koszalin 5pkt (17miejsce w klasyfikacji ogólnej).

Drużynowo najwięcej punktów uzyskała SP18 Koszalin 18,5 pkt, 2. SP Gościno 16 pkt, 3 SP1 Koszalin 15 pkt, 4 Gimnazjum 9 Koszalin 15 pkt, 5 SP10 Koszalin 13,5 pkt i 6 SP Nasza Szkoła Koszalin 12,5 pkt.