• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Szachowy Memoriał im. Lucjana Kowalczyka - wyniki

memorial kowalczyka

W dniach 28-29 marzec AKSz Hetman Politechnika Koszalińska zorganizował w swojej sali klubowej Szachowy Memoriał im. Lucjana Kowalczyka. Turniej odbył się w pierwsza rocznicę śmierci znakomitego trenera szachowego z Koszalina, który wychował zawodników zdobywających Mistrzostwa Polski, Europy i Świata.

Zawody rozegrane zostały w formule szachów klasycznych na dystansie 5 rund. Gościliśmy w sumie 29 zawodników z Koszalina, Kołobrzegu, Białogardu, Grzybowa, Gościna, Gryfic, Barlinka i Świecia.

Turniej wygrał z kompletem punktów (5 pkt z 5 partii) Kacper Karwowski (GKSz Solny Grzybowo), przed Sylwestrem Kupiakiem (SzKS GENS Kołobrzeg), Maciejem Kowalskim (GKSz Solny Grzybowo) i Borysem Lebiedowiczem (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) po 4 pkt. Pierwszą piątke zamknął Paweł Ałkowski 3,5 pkt (Szczeglino)

Najlepszą zawodniczką w turnieju została Jagoda Bieńko (UKS Refleks Gościno) 3 pkt. Najlepszym zawodnikiem powyżej 60 lat został Kazimierz Łoś z Koszalina 3 pkt, a w podziale na grupy rankingowe najlepiej zagrał Patryk Wolaniecki (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) 3,5 pkt.

W turnieju 3 zawodników wypełniło normy na I kategorię szachową tj. Sylwester Kupiak, Paweł Ałkowski i Jagoda Bieńko.