• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Szachowy Weekend w Galerii Kaskada - Szczecin 2015

Szachowy Weekend w Galerii Kaskada Szczecin

W dniach 24-25 październik Klub Szachowy Gryf Szczecin zorganizował w Galerii Kaskada w Szczecinie dwudniową imprezę szachową promującą szachy w województwie Zachodniopomorskim. W impreze uczestniczyli zawodnicy AKSz Hetman Politechnika Koszalińska.

24 października rozegrano Turniej w Fomule OPEN, gdzie grupa 100 zawodników rywalizowała na dystansie 9 rund granych tempem szachów szybkich. Turniej wygrał mistrz międzynarodowy Marcin Sieciechowicz 8 pkt (KSz Miedż Legnica), przed arcymistrzem Mirosławem Grabarczykiem (ŻTMS Baszta Żnin) i Mistrzem FIDE Robertem Kulą (KSz Pod Wieżą Szczecin) po 7 pkt. Z takim samym dorobkiem 7 pkt z 9 partii Tomasz Kamieniecki z AKSz Hetman Politechnika Koszalińska zajął 7 miejsce. Wśród juniorek do lat 18 - 3 miejsce zajęła Aleksandra Trembowiecka-Wysota 4 pkt, a wśród juniorów do lat 18 - Patryk Wolaniecki 5 pkt oboje AKSz Hetman Politechnika Koszalińska

Serwis Turniejowy

25 października to już rozgrywki juniorów podzielonych na grupy wiekowe do 8, 10, 12, 14 i 16 lat rywalizujące na dystansie 7 rund granych tempem szachów szybkich. Zawodnicy z Hetmana-Politechniki Koszalińskiej zanotowali podczas tych rozgrywek bardzo dobre wyniki.

Do lat 8 wśród dziewcząt wygrała Nikola Grzesik 7pkt, a wśród chłopców Szymon Wdowiak oboje AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska. Startowało 38 zawodników.

Do lat 10 klasyfikacje chłopców wygrał Stanisław Plust AKSz Hetman Politechnika Koszalińska 6 pkt. Startowało 42 zawodników.

Do lat 12 w klasyfikacji dziewcząt 2 miejsce zajęła Jagoda Bieńko 4,5 pkt, a 3 miejsce Agnieszka Polakowska 4 pkt obie AKSz Hetman Politechnika Koszalińska. Wśród chłopców Patryk Wolaniecki z Hetmana-Politechniki Koszalińskiej z wynikiem 4 pkt zajął 8 miejsce. Startowało 34 zawodników.

Najstarsze grupy wygrały dziewczyny z Koszalina, do lat 14 wygrała Aleksandra Trembowiecka-Wysota 4,5 pkt, a do lat 16 Katarzyna Polakowska 3 pkt