Aktualności

XXVII MFSz Memoriał Józefa Kochana

kochan

W poniedziałek 15 sierpnia zakończyły się rozgrywki Koszalińskiego lata z szachami 2016

XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy Memoriał Józefa Kochana wygrał arcymistrz z Polski Łukasz Cyborowski (LKS Wrzos Międzyborów) 6,5 pkt, przed arcymistrzem z Ukrainy Mikhailem Simantsevem 6,5 pkt. Trzecie i czwarte miejsce podzieliło dwóch arcymistrzów z Ukrainy Vadim Shishkin oraz reprezentujący barwy AKSz Hetman Poilitechnika Koszalińska Vladimir P Malaniuk po 6 pkt.

kochanA

W grupie B wygrał junior z TS Wisła Kraków Bartosz Warchoł, który zdobył 7 pkt. Drugie miejsce wywalczył Roman Korman z Ukrainy 6,5 pkt, a trzecie miejsce przypadło dla Jarosława Pietruchy z IKSZ Tęcza Tarnowskie Góry 6,5 pkt. Czwarte miejsce wywalczył zawodnik z Koszalina Krystian Koszowski reprezentujący barwy  KSz Gambit Świecie 6,5 pkt.

kochanB

W trakcie festiwalu rozegrano Turniej Szachów Szybkich i Rodzinnych w ramach XIV Memoriału Zofii Kamińskiej. W zawodach brało udział 33 zawodników, a turniej ponownie wygrał arcymistrz Łukasz Cyborowski 8,5 pkt. Drugie miejsce wywalczyl Mistrz Fide z Ukrainy Nazar Ustianovich 8 pkt, a trzecie miejsce zdobył Vadim Shishkin z Ukrainy 7,5 pkt

W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyła rodzina Adamowiczów z Koszalina 16 pkt. Drugie miejsce zdobyła rodzina Bojaczewskich  z Lublina 13 pkt , a trzecie miejsce zdobyła rodzina Mielczarskich z Koszalina 10,5 pkt

W poniedziałek 8 sierpnia wystartował XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy Memoriał Józefa Kochana. Turniej corocznie rozgrywany jest tempem szachów klasycznych. W tegorocznej edycji zawodnicy podzieleni są na 2 grupy turniejowe. W tym roku uczestnicy reprezentują barwy Polski, Ukrainy i Niemiec

W OPEN A mamy 20 zawodników w tym 4 arcymistrzów (Łukasz Cyborowski z Polski oraz Vladimir P Malaniuk, Vadim Shishkin i Mikhail Simantsev z Ukrainy) i 2 mistrzów FIDE (Kamil Plicha z Polski i Nazar  Ustianovich)

Serwis turniejowy + W serwisie turniejowym wszystkie partie do pobrania

W OPEN B mamy 37 zawodników, których grupa rankingowa jest do 1800.

Serwis turniejowy

Rozgrywki toczą się codziennie w sali Domu Studenckiego nr 2 Politechniki Koszalińskiej na ul Rejtana.

Dodatkowo w niedzielę 14 sierpnia będzie dzień wolny dla rozgrywek Memoriału Józefa Kochana, bo w tym czasie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Turnieju szachów szybkich i rodzinnych podczas, którego będzie można zmierzyć się z arcymistrzami w bezpośrednim pojedynku. Start godzina 10:00