• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Mistrzostwa Europy Juniorów - Praga 2016

Praga2016

W dniach 18- 27 sierpień odbyły się w Pradze Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach klasycznych. W reprezentacji Polski znalazło sie 3 zawodników AKSz Hetman Politechnika Koszalińska, którzy uzyskali awans do tych rozgrywek z tegorocznych Mistrzostwach Polski.

Gracjan Grzesik, Filip Łuczak i Patryk Wolaniecki jechali na te zawody nie w roli faworytów, ale były to bardzo dobre zawody w ich wykonaniu. Gracjan i Filip byli  również młodszym rocznikiem podczas tych zawodów.

Filip Łuczak zdobył 5,5 pkt z 9 partii i zajął 35 miejsce, co dało mu awans aż o 61 pozycji względem numeru startowego. Dodatkowo Filip zyskał 100pkt do rankingu FIDE.

Gracjan Grzesik zdobył 5 pkt z 9 partii i zajął 61 miejsce, co dało mu awans o 38 pozycji wzgędem numeru startowego. Dodatkowo Gracjan zyskał 46 pkt do rankingu FIDE.

Patryk Wolaniecki zdobył również 5 pkt z 9 partii i zajał 64 miejsce, co dało mu awans o 49 pozycjiwzględem numeru startowego. Dodatkow Patryk zyskał 68 pkt do rankingu FIDE.