• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski - Gniezno 2016

gniezno strefa

Zawodnicy AKSz Hetman Politechnika Koszalińska walczyli w dniach 19-25 wrzesienia w eliminacjach strefowych o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. Zawody rozegrano w Gnieźnie w grupach do lat 9,11,13 z podziałem na chłopców i dziewczynki, a rywalizowali zawodnicy z województw Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego.

Koszaliński klub był reprezentowany przez Filipa Łuczaka do lat 11, Krzysztofa Majewskiego do lat 13 oraz Jagodę Bieńko i Agnieszkę Polakowską do lat 13

Filip Łuczak w swojej grupie zajął II miejsce na 22 zawodników z wynikiem 7,5 pkt z 9 partii, co dało mu awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. W tej grupie wygrał Tymon Ochędzan z KTSz Kalisz z kompletem punktów.

Wyniki

Krzysztof Majewski rywalizujący w grupie do lat 13 uzyskał wynik 5 pkt z 9 partii, co dało mu 9 miejsce na 20 zawodników i niestety brak awansu.

Wyniki

W grupie dziewcząt do lat 13 sukces był połowiczny, gdyż awans uzyskała tylko Jagoda Bieńko z wynikiem 4,5 pkt z 7 partii. Agnieszka Polakowska zdobyła 3,5 pkt i zajęła 7 miejsce na 11 zawodniczek.

Wyniki

Podczas tygodniowych zawodów rezgrano również turniej szachów błyskawicznych dla zawodników, trenerów i opiekunów. Fenomenalnie zagrał Filip Łuczak, który zajął pierwsze miejsce w stawce 51 uczestników. Sukces jest tym większy, że Filip miał dopiero 13 numer startowy, a pierwsza piątka zawodników legitymowała się z rankingiem elo powyżej 2000.