• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Filip Łuczak zdobywa brązowy medal na Mistrzostwach Polski do lat 12

248

W dniach 1-8 kwiecień w Drzonkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, która miała na celu wyłonienie Mistrzów Polski w grupie chłopców i dziewcząt do lat 12 i 14. AKSz Hetman Politechnika Koszalińska reprezentowała trójka zawodników: Filip Łuczak i Gracjan Grzesik do lat 12 oraz Jagoda Bieńko do lat 14. Zawody rozegrano tempem szachów klasycznych a w finałach wystąpiło po 46 najlepszych zawodników w każdej grupie wyłonionych w etapach eliminacyjnych w roku 2016.

W grupie chłopców do lat 12 rewelacyjnie spisał się Filip Łuczak (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska), który po ciężkim boju wywalczył 3 miejsce (brązowy medal) z wynikiem 6,5 pkt z 9 partii i uzyskał kwalifikacje na Mistrzostwa Świata, które w sierpniu tego roku odbędą się w Brazylii. Grupę do lat 12 wygrał Tymon Czernek (UKS "Czternastka" Warszawa) 8 pkt, a drugie miejsce zajął Oskar Ogłaza (UKS "Rodło" Opole) 7,5 pkt. Gracjan Grzesik (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) wywalczył 10 miejsce zdobywając 5,5 pkt.

W grupie dziewcząt do lat 14 Jagoda Bieńko (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) zdobyła 3,5 pkt i uplasowała się a 34 miejscu.