• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

XXIV Międzynardowy Turniej Szachowy - Kowalewo Pomorskie 2017

kowalewo 2017

Sukcesy koszalińskich szachistów na XXIV Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Kowalewie Pomorskim.

Nasza grupa 23 zawodników rywalizowała w dniach 9-16 lipiec 2017 roku w stawce ponad 230 szachistów, którzy rozgrywali zawody na dystansie 9 rund tempem szachów klasycznych. Najlepsze wyniki uzyskali:

Grupa OPEN C, w której rywalizowali zawodnicy o rankingu FIDE do 1600 wyśmienicie spisał się Patryk Wolaniecki (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska), który samodzielnie wygrał turniej z wynikiem 8 pkt z 9 partii. W turnieju tym rywalizowali nie tylko juniorzy, ale również dorośli dlatego zwycięstwo jest jeszcze bardziej cenne.

W grupie do lat 8 drugą lokatę zajał Franciszek Bochniak (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) zdobywając 7 pkt, a Robert Jodłowski (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska) z wynikiem 5,5 pkt zajął 3 miejsce wśród chłopców, a 4 w klasyfikacji ogólnej. Ósme miejsce wśród chłopców wywalczył Szymon Nowak (AKSz Heman Politechnika Koszalińska), który zdobywając 5 pkt przy okazji uzyskał IV kategorię szachową. Robert i Szymon byli jednymi z najmłodszych uczestników tego turnieju.

W grupie do lat 10 najlepszą dziewczynką została Nikola Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska), która zdobyła  6 pkt.

W grupie do lat 13 świetnie spisała się dwójka Naszych zawodników. 11-letni Jędrzej Świta (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) z wynikiem 7 pkt, uzyskał drugie miejsce oraz 11-letnia Aleksandra Załóg (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) z wynikiem  5,5 pkt zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt. Wynik ten jest tym bardziej wyśmienity, gdyż Nasi zawodnicy rywalizowali głównie z dziećmi o dwa lata starszymi od siebie.

Galeria zdjęć z turnieju i treningów Naszych zawodników

KLIK 1

KLIK 2

KLIK 3

KLIK 4

KLIK 4

1% podatku na koszalińskie szachy

 

lazy

 

lazy

Statystyki

Odwiedziny dzisiaj:21
Odwiedziny w tym miesiącu:668
Odwiedziny w tym roku:10375
Odwiedziny ogółem:152871

Copyright © 2024 Klub Szachowy HETMAN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka plików cookie