• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Filip Łuczak złoto i Franciszek Bochniak brąz - Mistrzostwa Polski Juniorów - Wrocław 2017

W dniach 6-9 sierpnia 2017 we wrocławskiej Hali Stulecia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawiczynych. W tym roku padł rekord frekwencji, gdyż liczba uczestników przekroczyła 1000 osób, a trzeba przypomnieć, że w zeszłym roku AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska, był gospodarzem tej imprezy.

W zawodach świetnie zaprezentowała się dwójka zawodników.

filip wrocław 2017

W szachach szybkich Mistrzem Polski do lat 12 został Filip Łuczak (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) wyprzedzając na dodium Kamila Dzidę (KSz Stilon Gorzów) oraz Tymona Czernek (UKS Czternastka Warszawa) wszyscy po 9 punktów z 11 partii. Filip miał najwyższą punktacje pomocniczą, gdyż prowadził od początku turnieju, a tylko porażka w ostaniej rundzie pozwoliła rywalom zbliżyć się do niego. W tej grupie wystartowało 139 zawodników. Filip na co dzień jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

franek wroclaw2017

W szachach błyskawicznych III miejsce na Mistrzostwach Polski i brązowy medal zdobył sensacyjnie Franciszek Bochniak (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska), króry zdobył 8 pkt z 11 partii. Wyprzeniła go dwójka doświadczonych zawodników z Akademi Szachowej Gliwice Wojciech Wielgus (10 pkt) i Kamil Warchoł (9,5 pkt), którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W grupie tej startowało 77 zawodników i to był pierwszy tak poważny turniej Franka, który mimo wielu emocjonujących partii miał szanse nawet pokrzyżowanie planów zawodnikom, którzy go wyprzedzili. Franek na co dzień jest uczniem Niepublicznej Szkoły Podstawowej Da Vinci w Koszalinie.

W Mistrzostwach bardzo równo zagrał Gracjan Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska), który w obu turniejach zajął wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce tj: 5 miejsce w szachach szybkich na 139 uczestników oraz 8 miejsce w szachach błyskawicznych na 132 uczestników. W obu turniejach bardzo mało zabrakło, aby wywalczyć medalowe miejsce. Gracjan Grzesik na co dzień jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 w Koszalinie.

worclaw2017-1

worclaw2017-2

Pozostali zawodnicy zebrali cenne doświadcznie turniejowe i motywację do pracy, gdyż za ponad miesiąc rozpoczną się w Łazach w Ośrodku Fala1 Półfinały Mistrzostw Polski oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.