• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Arcymistrzyni Klaudia Kulon wygrywa XXVIII MFSz Memoriał Józefa Kochana

20993332 284432098701030 238198408 o

19 sierpnia 2017 roku odbyła się 28 edycja Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Memoriał Józefa Kochana. Tegoroczne rozgrywki zmieniły formułę na szachy szybkie co okazało się sporym sukcesem, gdyż frekwencja w zawodach poprawiła się kilkukrotnie w porównaniu do lat ubiegłych. W turnieju wystartowała czołówka Naszego Województwa oraz reprezentanci większości Polski Województw, a także dwójka arcymistrzów Mirosław Grabarczyk i koszalinianka Klaudia Kulon (srebrna medalistka z historycznej dla Polski Olimpiady Szachowej w Baku 2016).

Samodzielne zwycięstwo w turnieju zapewniła sobie koszalińska Arcymistrzyni Klaudia Kulon (obecnie LKS Wrzos Międzyborów) zdobywają 7,5 pkt z 9 partii. Drugie miejsce zajął Arcymistrz Mirosław Grabarczyk (Stowarzyszenie AS Płock). Trzecie miejsce uzupełnił zawodnik gospodarzy Mirosław Mielczarski (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska). Wysokie 10 miejsce zajął świeżo upieczony Mistrz Polski Juniorów do lat 12 w szachach szybkich Filip Łuczak (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska).

Wyniki w poszczególnych kategoriach puchary i medale otrzymali:

Najlepszy zawodnik z Województwa Zachodniopomorskiego 

1. Mirosław Mielczarski (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 7 pkt

2. Tobiasz Smal (UKS Szach Gryfice) 6,5 pkt

3. Robert Kula (KSz Pod Wieżą Szczecin) 6,5 pkt

Najlepsza zawodniczka z Województwa Zachodniopomorskiego

1. Jagoda Bieńko (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 5 pkt

2. Danuta Ziobrowska (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 4,5 pkt

3. Hanna Arabas (GKSz Solny Grzybowo) 4,5 pkt

 

Najlepszy Senior +65 lat

1. Jerzy Kot (Wejherowo) 5,5 pkt

2. Tadeusz Panek (UKS Korona Gdańsk) 5 pkt

3. Ryszard Sowiński (Koszalin) 5 pkt

 

Najlepsza Rodzina (skład 3-osobowy)

1. Plichta (Kamil, Krzysztof, Olga) 16, pkt

2. Grzesik (Gracjan, Nikola, Jan Kauszel) 13 pkt

3. Kossowscy (Witold, Piotr, Paweł)12,5 pkt

 

W grupach wiekowych zwyciężali:

D-8 Hanna Arabas (GKS Solny Grzybowo)

C-8 1.Franciszek Bochniak (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 4,5 pkt, 2.Eryk Krawczyk (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) 4 pkt, 3.Tomasz Makuch (LKS Orzeł Kozy) 3,5 pkt

D-10 1.Barbara Reszka (Skierniewice), 2.Nikola Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska), 3.Mellisa Kowalski (ŁKS Szach-Centrum Łódź) -cała trójka po 4 pkt

C-10 1.Gracjan Bromirski (MKS EMDEK Bydgoszcz) 5 pkt, 2. Karol Śliz (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 4 pkt, 3. Szymon Wdowiak (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 4 pkt.

D-12 1. Zofia Reszka (Skierniewice) 4,5 pkt, 2. Aleksandra Załóg (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 4 pkt, 3. Julia Cheba (Karlino) 2 pkt

C-12 1.Filip Łuczak (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 6,5 pkt, 2.Gracjan Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 5,5 pkt, 3. Filip Bęben (MKS przy MDK Trzcianka) 5 pkt.

D-14 1.Jagoda Bieńko 5 pkt, 2.Agnieszka Polakowska 4 pkt obie AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska

C-14 1.Krzysztof Majewski (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 6 pkt, 2 Bartosz Kowalik (UKS Skoczek Choszczno) 5 pkt, 3. Maciej Żądkowski (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska) 5 pkt

D-16 Olga Plichta (KSz Skoczek Siedlce) 4 pkt

C-16 1.Iwo Godzwon (UKS Korona Gdańsk) 6,5 pkt, 2.Jan Ciesielski (UKS OPP Neptun Kołobrzeg) 5,5 pkt, 3.Piotr Kossowski (KSz Gryf Szczecin) 4 pkt

C-18 1.Wojciech Januszkiewicz (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska), 2.Krzysztof Plichta (KSz Skoczek Siedlce) 5 pkt, 3. Łukasz Truszkowski (Caissa Połczyn Zdrój) 4 pkt.

WYNIKI KOŃCOWE

GALERIA ZDJĘĆ

Podziękowania dla sponsorów turnieju

URZĄD MIEJSKI KOSZALIN

A-TOM WEBSKI SKLEP

Zajęcia szachowe

1% podatku na koszalińskie szachy

Statystyki

Odwiedziny dzisiaj:12
Odwiedziny w tym miesiącu:705
Odwiedziny w tym roku:14817
Odwiedziny ogółem:72849

Copyright © 2017 Akademicki Klub Szachowy HETMAN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka plików cookie