• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Łazy 2017

mmmlazy17

Nikola Grzesik​ srebrna medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w szachach dla strefy Zachodniopomorskiej i Wielkopolskiej na rok  2017

W dniach  22-24 wrzesień w Centrum Fala 1 w Łazach Klub Szachowy Hetman Koszalin był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w szachach dla strefy Zachodniopomorskiej i Wielkopolskiej. W zawodach wystartowało 37 chłopców i 22 dziewczynki z roczników 2007-2009. Rywalizacja odbywała sie tempem szachów klasycznych na dystansie 7 rund.

W grupie dziewcząt srebrny medal wywalczyła Nikola Grzesik (Hetman Koszalin) z wynikiem 6 pkt z 7 partii. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Jędrzejewska (KTSz Kalisz) 7 pkt. Na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Solarek (KTSz Kalisz). Warto dodać, że tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się jedna z najmłodszych zawodniczek turnieju Julia Wittych (Hetman Koszalin)

Wyniki turnieju dziewcząt

W turnieju chłopców medalowe miejsca przypadły zawodnikom z Wielkopolski: 1. Kornel Garwacki (UMKS Na Pięterku Poznań) 6 pkt. 2. Jan Skrzypiński (Polonia Środa Wlkp.) 6 pkt. 3. Gabriel Baszczyński (KSz Orły Pleszew) 5 pkt. Tyle samo punktów co brązowy medalista zgromadzili zawodnicy Hetmana Koszalin, którzy odpowiednio zajęli 5 miejsce Mateusz Leszcz i 6 miejsce Franciszek Bochniak.