• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

Noworoczny Turniej Szachowy 2018 - wyniki

open

Tegorocznym Gospodarzem Noworocznego Turnieju Szachowego był 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy we współpracy z Klubem Szachowym Hetman Koszalin. W zawodach wystartowało aż 85 szachistów z ponad 25 miast i klubów, którzy rywalizowali o punkty w cyklu GP Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Impreza była zgłoszona do FIDE, a uczestnicy grali na dystansie 9 rund granych tempem 13 minut + 3 sekundy na ruch.

Turniej wygrał Mistrz FIDE Jerzy Kot z Wejherowa 8 pkt z 9 partii. Drugie miejsce zajął Tygran Dzhuguryan z Akademii Morskiej w Szczecinie 7,5 pkt, a trzecie miejsce zajął Andrzej Puksza z MUKS Stoczek 45 Białystok 7 pkt.