• Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku

Aktualności

V Memoriał Szachowy Lucjana Kowalczyka 2019 - wyniki

kowalczyk2019-2kowalczyk2019-1

W dniach 27-28 kwiecień odbył się już V Memoriał Szachowy Lucjana Kowalczyka w szachach klasycznych.

W grupie A zgłoszonej do FIDE i granej na dystansie 5 rund wygrał Filip Łuczak (Ksz Hetman Koszalin) z kompletem punktów. Miejsca 2-3 zajęli Leon Bręgoszewski (UKS OPP Neptun Kołobrzeg) i Antoni Merecki (KSz Hetman Koszalin) po 3,5 pkt. W klasyfikacji seniorów wygrał Leon Bręgoszewski, do lat 12 Antoni Merecki, a do lat 10 Franciszek Bochniak.

W grupie B granej na dystansie 7 rund wygrała Aleksandra Załóg (KSz Hetman Koszalin) 6 pkt, przed Szymonem Świątkiem (Taktyk Szczecinek) 5,5 pkt i Pawłem Borowcem (Warcino) 5 pkt. Najlepszą kobietą w turnieju została oczywiście Aleksandra Załóg, do lat 12 Piotr Gołębiewski (KSz Hetman Koszalin), a do lat 10 Szymon Nowak (KSz Hetman Koszalin). W tej grupie 5 osób podwyższyło swoje kategorie szachowe.