Artykuły

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół - podsumowanie

Podsumowanie Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostw Szkół Gimnazjalnych i Ponad-gimnazjalnych. 28.08.2012 r. w Ośrodku Wczasów Rodzinnych „Universal" w Łazach k/Koszalina podsumowano trzydniowe zmagania Ogólnopolskich Drużynowych Mistrzostw Szkół Gimnazjalnych i Ponad-gimnazjalnych.

W ceremonii uroczystego zakończenia Mistrzostw udział wzięli:

  • Przemysław Krzyżanowski – zastępca prezydenta miasta Koszalina
  • Prof. dr hab. Danuta Zawadzka - Prorektor Politechniki Koszalińskiej
  • Dariusz Abramuk - Sekretarz Generalny Zarządu Głównego SZS w Warszawie
  • Krzysztof Rembowski - Wicekurator Oświaty w Szczecinie,
  • Eugeniusz Kuduk - członek Zarządu Głównego SZS
  • Jerzy Polak - członek Zarządu Głównego SZS, szef SZS w Słupsku,
  • Wojciech Jobda - Wiceprzewodniczący Z.W. SZS w Szczecinie
  • Marian Kanarek - prezes Zachodniopomorskiego Związku Szachowego
  • Marcin Kuduk - członek Zarządu Wojewódzkiego, dyrektor WSZS Szczecin
  • Anna Krzyżanowska - Wicedyrektor II LO w Koszalinie
  • Małgorzata Przekurat - Właściciel OWR „UNIWERSAL" w Łazach,

Wsparcia materialnego oraz organizacyjnego udzielili: Politechnika Koszalińska, Urząd Miejski w Koszalinie, Starostwo Powiatu Koszalińskiego, właściciel Ośrodka Wczasów Rodzinnych „Universal" w Łazach pan Michał Przekurat, czasopismo „Szachista".

Pełną obsługę medialną zapewniła rozgłośnia Polskiego Radia Koszalin SA – red. Mirosław Pieńkowski oraz Redakcja dziennika „Głos Koszaliński" – red. Jacek Wójcik.

Ogółem w obu imprezach wystąpiło 70 Szkól z 14 województw (bez udziału województwa lubelskiego i świętokrzyskiego).

Tytuły mistrzowskie na rok 2012 uzyskały:

Wyniki – ODMP Gimnazjów

M-ce Nr Drużyna Rank. PKT Pkt. MBch. Bch. vs+
1 1 G13 Wrocław I 1975 22.0 37.5 226.50 278.50 12;6;4;2;3;8;5;14;10;7;9;
2 3 G3 Suwałki 1875 18.0 30.5 227.00 284.50 14;8;10;13;12;4;6;18;
3 2 PG 1 Bełchatów 1925 17.0 29.0 228.00 285.50 13;9;7;6;12;8;5;10;
4 12 G2 Skierniewice 1650 15.0 27.5 222.50 280.00 7;17;14;5;9;13;4;
5 8 G50 Bydgoszcz 1800 15.0 26.5 223.50 278.50 19;15;5;11;7;4;14;
6 7 G49 Wrocław 1800 12.0 26.5 223.00 270.00 20;14;10;17;15;
7 6 PG9 Opole 1800 12.0 24.0 202.00 241.00 17;15;18;22;11;20;
8 13 G3 Mielec 1600 12.0 20.0 219.50 259.00 18;11;10;5;21;
9 11 G Ślesin 1650 11.0 26.0 162.00 190.00 22;19;20;21;15;
10 10 G29 Poznań 1750 11.0 25.0 207.00 253.50 21;9;17;18;20;

 

Po prawej zwycięzcy: G13 Wrocław I

Wyniki – ODMP Ponad-gimnazjalne

M-ce Nr Drużyna Rank. PKT Pkt. MBch. Bch. vs+
1 1 I LO Gorzów Wielkopolski 2150 21.0 35.0 215.00 266.50 10;6;4;3;5;11;7;13;8;18;
2 2 II LO Koszalin 2125 19.0 33.5 211.50 263.50 11;5;7;16;18;6;10;12;
3 3 I LO Chrzanów 2050 18.0 32.5 218.50 271.00 12;8;7;4;6;11;14;9;
4 4 IX LO Częstochowa 1950 17.0 32.5 216.00 268.00 13;18;5;8;11;7;6;16;
5 5 LO PMSz Mińsk Mazowiecki I 1875 14.0 27.0 218.00 270.50 14;10;12;9;15;13;
6 6 I LO Suwałki 1863 11.0 24.0 209.50 250.50 15;19;9;16;17;
7 11 LO Bogatynia 1650 11.0 22.0 223.50 274.00 17;18;8;15;
8 14 I LO Wieluń 1550 10.0 21.0 185.50 224.00 19;15;
9 18 LO Skierniewice 1375 10.0 20.0 202.00 243.00 9;17;19;
10 10 LO PMSz Mińsk Mazowiecki II 1663 10.0 18.0 189.50 230.50 13;15;17;19;

 

Zwycięzcy I LO Gorzów Wielkopolski

 

Wyniki indywidualne na szachownicach:

Szkoły ponadgimnazjalne:

I Szachownica

  1. Marcel Kanarek 10,5 pkt (II LO Koszalin)
  2. Kamil Dragun 9,5 pkt (I LO Gorzów Wielkopolski)
  3. Daniel Sadzikowski 8,5 pkt (I LO Chrzanów)

II Szachownica

  1. Radosław Barski 9,5 pkt (I LO Chrzanów)
  2. Tomasz Klepaczka 8,0 pkt (LO Skierniewice)
  3. Arkadiusz Siwiec 8,0 pkt (I LO Gorzów Wielkopolski)

III Szachownica

  1. Damian Graczyk 10 pkt (IX LO Częstochowa)
  2. Maciej Adamowicz 8,5 pkt (II LO Koszalin)
  3. Artur Suliborski 8,0 pkt (LO PMSz Mińsk Mazowiecki)

IV Szachownica

  1. Klaudia Wiśniowska 10,5 pkt (I LO Gorzów Wielkopolski)
  2. Natalia Graczyk 10 pkt (IX LO Częstochowa)
  3. Martyna Pietrzak 8,5 pkt (ZS1 Zbąszyń)

 

Szkoły gimnazjalne

I Szachownica

  1. Piotr Renkowski 9,5 pkt (G4 Olsztyn)
  2. Tomasz Kałużny 9,0 pkt (G29 Poznań)
  3. Karol Kucza 9,0 pkt (G9 Zielona Góra)

II Szachownica

  1. Przemysław Piotrowski 10 pkt (G13 Wrocław I)
  2. Jan Budziński 8,5 pkt (G2 Skierniewice)
  3. Mateusz Kolesiński 8,0 (G9 Zielona Góra)

III Szachownica

  1. Katarzyna Murawko 10 pkt (G3 Suwałki)
  2. Adam Kowalczyk 9,5 pkt (G2 Skierniewice)
  3. Patrick, Gajdamowicz 8,5 pkt (G13 Wrocław I)

IV Szachownica

  1. Judyta Lachowicz 10,5 pkt (G13 Wrocław I)
  2. Kamila Jaśkiewicz 10 pkt (G3 Suwałki)
  3. Emila Kustal 8,5 pkt (PG1 Bełchatów)

Zawodnicy wyróżnieni przez magazyn Szachista za najlepsze wynik wśród chłopców i dziewcząt:

Szkoły Ponadgimnazjalne:

Marcel Kanarek i Klaudia Wiśniowska

Szkoły Gimnazjalne:

Przemysław Piotrowski i Judyta Lachowicz

Gratulacje od organizatorów z załączeniem zaproszenia na następny rok.

Wojciech Jobda – Wiceprezes ZW SZS

Marian Kanarek- Prezes ZZSzach

Zajęcia szachowe

1% podatku na koszalińskie szachy

Statystyki

Odwiedziny dzisiaj:3
Odwiedziny w tym miesiącu:682
Odwiedziny w tym roku:15931
Odwiedziny ogółem:90698

Copyright © 2018 Klub Szachowy HETMAN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Polityka plików cookie